Gürcistan Dostluk Derneği
  Faaliyetler
  Dernek Kurulu
Gürcistan
Genel Bilgiler
Tarih
Coğrafya
Din
Dil
Eğitim
Kafkasya
Gürcüce
Yalnızlık
Nazime Nehir Kılıç
____________
სტამბოლში გამართული სიმპოზიუმის შესახებ
Orhan Şardağ Beridze
____________
Geçmişten Geleceğe…...
Kenan Güler
____________
Kardeşlik Kafkaslarda Yeşeriyor 2
Ali Rıza Altunel
____________
Mutluyum Dostlar
Engin Şenol
____________
Batum Aziziye Camii
Murat Kasap
____________
Yıl 1980
Selami Gümüş
____________
Osmanlı Arşiv Kayıtlarında Gürcistan ve Gürcüler Kitabı Üzerine
Mümin Yıldıztaş
____________
h
Kardeşlik Kafkaslarda Yeşeriyor 2
5.1.2011 

Sevgili Dostlar;

Bu yıl Gürcistan’daki Kurban Organizasyonuna iki güzel gönüllü Teşekkülü temsilen gitmiştim. Hemen peşinen belirtmem gerekir ki sadece benim temsil ettiğim Gürcistan Dostluk Derneği ve Verenel Derneği kurban kesim ve dağıtım işi yapmadı. Türkiye Diyanet Vakfı Avrupa Milli Görüş Teşkilatı (IGMG) Hudai Vakfı ve Diğerleri kısaca Ümmet ve Türkiye orada idi diyebiliriz. Türkiye’den Avrupa’dan gönüllüler adeta Gürcistan’da çalınmadık kapı bırakmamak için seferber olmuşlardı.

Muhammed Yunus Kaya sefere bayramdan çok önce çıktı bile her hangi bir aksilik olmasın diye.

Avrupa Milli Görüş Teşkilatı’ndaki Yunus ve Ali kardeşlerimiz bayramı Gürcistan’da idrak edenler arasında hizmet ve dava şuuru ile ve büyük bir özveri içinde.

Yol arkadaşım Hasip Çiçekli’yi asla unutamam. Çünkü O da günler öncesinden oradaki kardeşlerimize yardım heyecanı ile organizasyonun her yönü ile en ince ayrıntısına kadar ilgilendi. Bence en zoruna talip olarak pankis vadisine en ücra köşeye gitmeyi tercih etti. Eminim her adımının ecrine nail odluda.

Orada bu toprağın bereketini ve bu toplumun hamiyet perverliğini fazlası ile gördük.  Türkiye’de kurban kesilmeden hepsi yurtdışına gönderilmiş sanırsınız. Oysa ki eminim bu bereket Anadolu’da da fazlası ile hissedilmiştir.

Verenel Derneği ile ilgili yazdığım yazıda da belirttiğim gibi oradaki kardeşlerimiz emin olun ki bu topluma Medyunu Şükrandırlar. Büyük bir azim ve kararlılıkla ayakta durmaya,   inançlarını, imanlarını avuçlarında ateş korunu korurcasına korumaya devam ediyorlar.

Tıka temsilcisi Resul DURMAZ Bey ve Din Hizmetleri Müşaviri Ahmet Erdem Bey’in oradaki kardeşlerimizle hem hal olmaları Devletimiz ve diplomasi adına sevindirici ve memnuniyet verici olduğunu tespit etmek ve kendilerine ve tabi ki onları oraya gönderenlere şükran borçluyuz.

Dünyanın dört bir yanına dağılan gönüllü kardeşlerimizin de aynı tespiti paylaştıklarından eminim.

Derneğimize ve diğer hayır kurumlarına bağışlarını yapan dostlarımız şundan emin olabilirler ki; bütün kurbanlar eksiksiz yerini buldu ve dualara döndü. Etler fakirlere ulaştı. Sizlerin ihlas ve samimiyeti de Cenabı Hak nezdinde amel defterlerine işlendi inşallah.

 


                                     Ali Rıza ALTUNEL
                          Gürcistan Dostluk Derneği Başkanı

 

 

Okunma Sayısı:  11525
Yazıyı Kaleme Alan :  Ali Rıza Altunel

YAZIYA AİT YORUMLAR
h
24.9.2013 16:54:26 
Dostlarım:Bizlere düşen şudur:Bu toplantılara her türlü desteği vermek Demir bileğe gitmek viran olmuş ve terk ettiğimiz evlerimizi orijinal aslına uygun yeniden yapmaktır. Bu bir ahlakı ve insanı sorumluluktur .Mekan yoksa coğrafya yoktur coğrafya yoksa Ruh ve Kimlik yoktur. demir bilekten ayrılmak bu dünyadan ayrılmaktır. ÖZETLE :Yaşayan ölü değil,öldükten sonrada yaşayan En zor zaman ve mekanlarda elinizden tutulacak ,insanının hayırlısı insanlara faydalı olanıdır. O halde bizlere güvenin ve hizmetlerimizin gelişmesine yardımcı olun. SONUÇ OLARAK:Belirlediğimiz arkadaşlarla bir araya gelip çalışmalarımıza başlayarak geniş katılımlı köyümüzün derneğini kuralım. Sonuç:Bizde küskünlük olmaz küsmeye küsmüşüz :kim ki helallik isterse benden yana nefsim hakki helaldir. Sizler de hakkınızı helal ediniz. Sevdanın adi demirbilek, ;Namımız DADAŞ sevdamız DEMİRBİLEK gönlümüzde İSPİR canimiz ERZURUM kalbimiz TÜRKİYE Selam ve Dualarımla -Hepinize saygılarımı sunarım-Ahmet AKKURT-İSTANBUL
h
17.6.2012 11:21:13 
Yapmakta olduğunuz hayrat işlerini cani gönülden desteklemekteyim.Genelde Gürcistanın tümü yerelde Özellikle Acaristan ve Batum da yaşayan ihtiyaç sahibi etnik kökeni ne olursa olsun bütün insanlara sahip çıkmak özellikle akrabalık bağlarımızdan ve köklü komşuluk ilişkilerimizden dolayı onlara sahip çıkmak kol kanat germek TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ,HÜKÜMETİ VE SİVİL TOPLUM Kuruluşları olarak bizlerin asli görevlerinden biri olduğuna cani gönülden inanmaktayım.Bu Bağlamda Artvinli bir genç olarak vakfınızın Batum ve Acara Bölgesinde bulunacağı her türlü faaliyetlerinizde seve seve görev almak istediğimi bilgilerinize sunarım. 0536 341 20 27 Artvin Merkez.
h
20.3.2011 20:54:42 
Geçmiş yıllarda çok farklı sözler duydum onun için sizlerin bu işe bizzat iştirak etmiş olmanız çok faydalı olmuş.Evvelki sene ben oraya para göndermiş ama sonra içimde tereddüt doğmuştu.Etlerin doğrudan ve anında fakire bizzat intikali çok yerinde olmuş.Allah niyetlerini kabul etsin.Anlıyorum ki gelecek yıl Acara da kurban kesenlerin sayısı artar.
BU YAZIYA YORUM YAZINIZ
IP Numaranız 3.235.107.209
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz:
Görüşleriniz:
Limit: Yazacağınız karakter 1000 i geçmemeli
Güvenlik Kodunu Giriniz: 55265