Gürcistan Dostluk Derneği
  Faaliyetler
  Dernek Kurulu
Gürcistan
Genel Bilgiler
Tarih
Coğrafya
Din
Dil
Eğitim
Kafkasya
Gürcüce
Yalnızlık
Nazime Nehir Kılıç
____________
სტამბოლში გამართული სიმპოზიუმის შესახებ
Orhan Şardağ Beridze
____________
Geçmişten Geleceğe…...
Kenan Güler
____________
Kardeşlik Kafkaslarda Yeşeriyor 2
Ali Rıza Altunel
____________
Mutluyum Dostlar
Engin Şenol
____________
Batum Aziziye Camii
Murat Kasap
____________
Yıl 1980
Selami Gümüş
____________
Osmanlı Arşiv Kayıtlarında Gürcistan ve Gürcüler Kitabı Üzerine
Mümin Yıldıztaş
____________
h
Türk Eğitimciler Bizi En Zor Günümüzde B...
10.03.2010 

Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, Türk eğitimcilerinin kendilerini zor dönemde bile terk etmediklerini söyledi. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ile birlikte Batum'daki Refeaddin Şahin Dostluk Lisesi'nin yeni binası için düzenlenen açılış törenine katılan Saakaşvili, , "Onlar öyle bir zamanda geldiler ki hiç kimse Gürcistan'a gelmek istemiyordu. Zor zamanlarda geldiler ve gitmediler." ifadelerini kullandı.

Çağlar Eğitim Kurumları Batum Refeaddin Şahin Dostluk Lisesi'nin yeni binası için düzenlenen açılış törenine, Bakan Yazıcı, Cumhurbaşkanı Saakaşvili'nin yanı sıra Gürcistan Maliye Bakanı Kaha Bainduraşvili, Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile diğer yetkililer katıldı. Açılış töreninde konuşan Saakaşvili, Gürcistan ve Türkiye'nin iki dost ülke olduğunu vurguladı. Ülkesinde bu tür eğitim kurumlarının artmasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Gürcü lider: "Gürcistan'da eğitim alanında çok önemli reformlar yapılmaktadır. Bizim amacımız Gürcistan eğitimini dünya eğitimine entegre etmek. Bu anlamda Türk dostlarımızın yaptığı çalışmalar bizim için çok önemlidir. Onlar öyle bir zamanda geldiler ki hiç kimse Gürcistan'a gelmek istemiyordu. Aksine herkes Gürcistan'ı terk ediyordu. Zor zamanlarda geldiler ve onlar ilk geldiğinde kimse ellerinden tutmadı. Onların gelişine nasıl bir muhalefet olduğunu ben çok iyi hatırlıyorum. Bin bir türlü yakıştırmalar yapıldı. Ama bakın Gürcistan'da en iyi eğitim müesseselerini onlar kurdular. Bu okullar Türkiye ve Gürcistan dostluğunun dayanacağı en sağlam insanları yetiştiriyor. Bu okulların yaptığı en önemli işlerden birisi de vatansever nesiller yetiştirmeleridir. Çünkü Türkler vatanseverliğin nasıl olduğunu çok iyi biliyorlar ve bunun çevre komşularında da ne anlama geldiğini iyi biliyorlar. Ben onların verdiği bu hizmetlerden dolayı herkese teşekkür ediyorum."

Konuşmasının ardından Saakaşvili, Bakan Yazıcı ve öteki protokol üyeleriyle birlikte kurdeleyi keserek, okulun açılışını yaptı.

 

Kaynak:http://www.sondakika.com/haber-turk-egitimciler-bizi-en-zor-gunumuzde-bile-terk-1944018/

 

Okunma Sayısı: 
Haberi Hazırlayan:  admin

HABERE AİT YORUMLAR
BU HABERE YORUM YAZINIZ
IP Numaranız 54.80.183.100
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz:
Görüşleriniz:
Limit: Yazacağınız karakter 1000 i geçmemeli
Güvenlik Kodunu Giriniz: 44154